این ۵ صفحه را هر سایتی باید داشته باشد

وبسایت شما، ویترینی برای شماست.

اگرچه هر صفحه با اهمیت است اما صفحه هایی وجود دارند که برای موفقیت سایت شما ضروری هستند. موقع تصمیم گیری در مورد نحوه ی بهینه سازی این صفحات، در نظر گرفتن دو نکته حائز اهمیت است: مخاطب هدف چه چیزی از این صفحات می خواهد، و شما می خواهید مخاطب هدفتان در این صفحات چکار کنند؟

این 5 صفحه را هر سایتی باید داشته باشد

اگرچه اهمیت صفحات در یک وبسایت از کسب و کاری تا کسب و کار دیگری متفاوت است اما ما ۵ صفحه ای که هر کسب و کاری باید بهینه سازی کند را شناسایی کرده ایم.

۱- صفحه ی خانه

صفحهی خانهی یک وبسایت اغلب اولین تاثیری است که وبسایت بر مشتری بالقوه ی کسب و کار می گذارد. کاربران تنها برای چند ثانیه پیش از تصمیم گیری در مورد بررسی سایت و یا رفتن به سایت جالب تر رقیب دیگری در این صفحه می مانند. کاربران معمولاً از طریق یک موتور جستجو در صفحه ی نخست شما فرود می آیند و بنابراین، آن ها به دنبال اطلاعات هستند. آن ها می خواهند به راحتی در صفحه به منظور دستیابی به داده ای که دنبالش هستند، جستجو کنند.

به عنوان صاحب سایت، شما می خواهید مطمئن شوید که آن ها جذب کسب و کار شما می شوند. عناوین باید بزرگ و خواندن آن ها آسان باشند و آیکون ها باید با استفاده از فراخوان عمل(CTA) از جمله “از صفحه ی خدمات ما بازدید نمایید” یا “در خبرنامه ی ما ثبت نام کنید“، مشتریان را برانگیزند. هدف شما در اینجا جلب توجه ی بازدیدکننده و جلوگیری از خارج شدن آن ها از سایت می باشد.

۲- در مورد صفحه

این صفحه ای است که ساختار کسب و کار شما را نشان می دهد. بگذارید برندتان بدرخشد. توضیح دهید که دقیقاً چکار می کنید؟ چه چیزی می توانید برای مشتریانتان ارائه کنید که دیگر کسب و کار ها قادر به انجام آن نیستند؟ این ها سوالاتی هستند که بازدیدکنندگان این صفحه میخواهند بدان ها پاسخ داده شود.

این فقط در مورد اطلاعات بیشتر نیست بلکه در رابطه با تعامل بیشتر با کاربران در سطح عمیق تری می باشند. درباره ویژگی هایتان چطور؟ آنچه که شما از این صفحه می خواهید، ارتباط برقرارکردن با بازدیدکنندگان و آن ها را شیفتهی وبسایت خود کردن است. محتوایی مثل یک ویدیوی کوتاه و صمیمی از سوی بنیان گذار یا یک ویدیوی انیمیشن هیجان انگیز در رابطه با خدماتتان می تواند بسیار ارزشمند باشد.

۳- صفحه ی تماس با ما

صفحهی تماس با ما شامل برخی از مرتبط ترین اطلاعات در سایت است. بازدیدکنندگان می خواهند بدانند که از چه طریق می توانند با شما ارتباط برقرار نمایند. و آن ها نمی خواهند که برای این اطلاعات جستجویی انجام دهند. تمام جزئیات لازم را در صفحه قرار دهید. شما می خواهید که مشتریانتان هر چه زودتر با شما تماس بگیرند، پس این کار را تا حد ممکن ساده کنید.

از یک CTA مانند “هم اکنون به ما ایمیل بزنید”، “هم اکنون با ما چت کنید” و “هم اکنون با ما تماس بگیرید” استفاده کنید. این نکات باعث می شود تا کاربران بدانند که شما به آن ها توجه می کنید و فاصله ی شما با آن ها به اندازه ی یک کلیک است، در حالی که منتظر هستید خود را به مشتریانتان ثابت کنید.

۴- صفحه ی وبلاگ

وبلاگ نویسی روشی است که در آن شما می توانید خود را به عنوان یک رهبر فکری در زمینه ی کسب و کارتان معرفی نماید. وبلاگ شما جایی است که شما می توانید دانش خود را به نمایش بگذارید و به این ترتیب، اعتماد و تمجید بازدیدکنندگانتان را به دست آورید. کاربران به دنبال بلاگی هستند که به خوبی سازماندهی شده باشد به گونه ای که به راحتی بتوانند آنچه را که می خواهند پیدا کنند. بنابراین، عناوین و گروه بندی ها مهم هستند.

چیزی که شما از کاربرانتان می خواهید، تعامل و در معرض دید قرار گرفتن است، بنابراین از قرار دادن لینک ها رسانه ی اجتماعی، ایمیل و دکمه های به اشتراک گذاری در هر زمان ممکن، اطمینان حاصل نمایید. داشتن یک پست وبلاگ مرتبط می تواند روش باورنکردنی برای شناخت شرکت شما باشد، بنابراین از متقاعدکننده بودن محتوای خود اطمینان حاصل نمایید.

۵- صفحه ی نتایج جستجو

این یکی از پربازدیدترین صفحات در سایت است. با فکر کردن در مورد اینکه چند بار از جستجو در سایت ها استفاده کرده اید، اهمیت آن مشخص خواهد شد. به این ترتیب، چیزی ناامیدکننده تر از صفحه ی نتایج جستجو با ساختاربندی ضعیف نیست. مطمئن شوید که سایت شما نه تنها نتایج درست را در زمان بندی صحیح ارائه می دهد بلکه امکان جستجوی آسان را نیز فراهم می نماید.

به یاد داشته باشید که اگر یک بازدیدکننده موضوعی را مطرح کرد، آن ها منتظر پاسخ هستند و در این رابطه جدی می باشند. این شانس شما برای در دست گرفتن کنترل امور است.

هرکدام صفحات سایت شما نقشی را ایفا می کنند و برای آنچه که یک ماشین دیجیتالی به خوبی تنظیم شده نامیده می شود، دارای اهمیت هستند. با در نظر گرفتن نکات بالا، سایت شما بهتر به نظر خواهد رسید، عملکرد مناسب تری خواهد داشت و در کسب درآمد بیشتر کنار شما خواهد بود.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *